Hi-MO 261 kWh
Przemysłowa jednostka magazynowa DC dużej pojemności (261 kWh) — element większego systemu C&I o mocy do 125 kW. Sprzężenie DC dobrze współpracuje z rozbudowaną fotowoltaiką, a jednostki łączy się w klaster pod zapotrzebowanie zakładu.
261 kWh / 125 kW · cena orientacyjna (bez montażu) — ostateczną potwierdzamy do konfiguracji.
- Cena brutto (z VAT 23%)
- 227 648 zł
- VAT 23%do odliczenia dla firmy (podatnik VAT)
- −42 568 zł
- Realny koszt (netto)
- od 185 080 zł
Jak liczymy i dofinansowanie dla firm
Firma będąca czynnym podatnikiem VAT odlicza 23% VAT, więc realnym kosztem inwestycji jest kwota netto. Cena orientacyjna obejmuje magazyn (bez montażu); ostateczną potwierdzamy do konfiguracji i warunków przyłączenia.
Dofinansowanie dla firm zależy od aktualnego programu i naboru (m.in. FEnIKS, regionalne RPO, „Energia Plus" NFOŚiGW, wsparcie dla przemysłu energochłonnego) oraz spełnienia warunków — kwotę i dostępność ustalamy indywidualnie przy wycenie. Zapytaj o wsparcie →
- Autokonsumpcja PV — mniej oddawania nadwyżki do sieci za grosze.
- Peak shaving — niższa moc umowna i brak kar za przekroczenia.
- Opłata mocowa i arbitraż w taryfie strefowej.
Skąd oszczędność i po ilu latach się zwraca
Czy pasuje do Twojej firmy
Komercyjna jednostka magazynowa DC — element większego systemu C&I o mocy do 125 kW. Konfigurację (liczba jednostek, PCS, przyłączenie) dobieramy projektowo do zakładu.
Cztery rzeczy, które decydują
Czy ten magazyn dla Twojej firmy?
- Zużywasz prąd w dzień i masz PV (lub ją planujesz) — magazyn podniesie autokonsumpcję zamiast oddawania nadwyżki do sieci.
- Chcesz obniżyć moc umowną i uniknąć kar za przekroczenia (peak shaving).
- Potrzebujesz zasilania gwarantowanego dla krytycznych obwodów (przełączenie ≤ 10 ms).
- Wolisz gotowy system all-in-one (bateria + falownik + EMS) zamiast składania systemu z osobnych komponentów.
- Szukasz wyłącznie małego, przenośnego backupu — to rozwiązanie stacjonarne C&I do przyłącza 3-fazowego.
- Nie masz miejsca na urządzenie zewnętrzne ani przyłącza trójfazowego o odpowiedniej mocy.
- Masz mały zakład i niską moc umowną — mniejszy magazyn (70–120 kWh) wystarczy i zwróci się szybciej.
LONGi Hi-MO 261 kWh w skrócie
LONGi Hi-MO 261 kWh to przemysłowa jednostka magazynowa DC — element większego systemu magazynowania energii C&I o mocy do 125 kW. Dużą pojemność 261 kWh sprzęga się po stronie prądu stałego (DC) z rozbudowaną instalacją fotowoltaiczną, a kolejne jednostki łączy w klaster pod realne zapotrzebowanie zakładu. Rozwiązanie dla przemysłu i dużych obiektów, w których liczy się skala i zarządzanie mocą szczytową.
- Autokonsumpcja PV — magazynuje nadwyżkę z fotowoltaiki i oddaje ją w szczycie, zamiast wysyłać do sieci za grosze
- Peak shaving — ścinanie szczytów poboru obniża moc umowną i eliminuje kary za przekroczenia
- Opłata mocowa — przesunięcie poboru poza godziny 7–22 dni roboczych
- Arbitraż w taryfie strefowej — ładowanie w tanich godzinach, rozładowanie w drogich
- Zasilanie gwarantowane wydzielonych obwodów przy zaniku sieci
- EMS i monitoring w chmurze — pełny wgląd w pracę i zdalne sterowanie
Pełne parametry
Dane z kart katalogowych producenta (LONGi).
Najczęstsze pytania
Czy to kompletny system?
To jednostka bateryjna DC — element większego systemu magazynowania C&I. Kompletną konfigurację (liczba jednostek, PCS, przyłączenie) dobieramy projektowo do zakładu i jego mocy umownej.
Czym różni się sprzężenie DC od AC?
W układzie DC bateria łączy się bezpośrednio z fotowoltaiką po stronie prądu stałego, co ogranicza straty konwersji przy dużej PV. To dobre rozwiązanie dla przemysłu z rozbudowaną instalacją; do istniejącej PV różnych marek częściej stosuje się magazyny AC-coupled.
Dla kogo jest jednostka 261 kWh?
Dla przemysłu i dużych obiektów budujących system magazynowy o mocy do 125 kW — zwykle z dużą fotowoltaiką i wysokim zużyciem. Mniejszym firmom polecamy magazyny 61–215 kWh.
Czy cena obejmuje PCS, transport i montaż?
Nie — 185 080 zł to cena netto samej jednostki bateryjnej. Falownik/PCS, transport, montaż i przyłączenie wyceniamy indywidualnie w ramach projektu systemu. Firma odlicza 23% VAT.
Jak policzyć opłacalność?
W kalkulatorze dla firm policzysz oszczędność i okres zwrotu dla swojego zużycia, taryfy i mocy PV.
Policz, ile zyska Twoja firma
Pojemność, moc i oszczędność dobieramy do zużycia, mocy umownej, taryfy i operatora (OSD).
Porównaj z podobną pojemnością
BluePulse 233
Górny próg pojedynczej obudowy; dalej klaster do ~10,4 MWh. Dostępny wariant chłodzony cieczą do 260 kWh.
od 218 500 złZobacz →
T-MAX 215 kWh
Przemysłowy magazyn energii dużej pojemności: 215 kWh i 100 kW mocy w jednej szafie all-in-one chłodzonej cieczą. Realne zarządzanie mocą szczytową większego zakładu — peak shaving, autokonsumpcja z dużej PV i arbitraż w taryfie strefowej.
od 203 770 złZobacz →
BluePulse 197
Największy magazyn z kompletną, potwierdzoną specyfikacją i realnym punktem cenowym — dla większych zakładów C&I.
od 191 000 złZobacz →Pokaż porównanie parametrówUkryj porównanie parametrów4 magazyny obok siebie · najlepsze wartości wyróżnione
| Parametr | BluePulse 233−28 kWh |
T-MAX 215 kWh−46 kWh |
BluePulse 197−64 kWh |
|
|---|---|---|---|---|
| Pojemność i moc | ||||
| Pojemność | 261 kWh | 233 kWh | 215 kWh | 197 kWh |
| Moc falownika (PCS) | 125 kW | 125 kW | 100 kW | 125 kW |
| Czas pracy przy pełnej mocy | 2,1 h | 1,9 h | 2,2 h | 1,6 h |
| Technologia | ||||
| Chemia ogniw | LFP | LFP (314 Ah) | LFP | LFP (280 Ah) |
| Chłodzenie | powietrzne | powietrzne | cieczą | powietrzne |
| Stopień ochrony | — | IP66 | IP55 | IP54/IP65 |
| Sprawność maks. | — | 98% | — | 98% |
| Instalacja i zasilanie | ||||
| Sprzężenie / instalacja | Jednostka DC (system z PCS) | All-in-one, PCS 20–125 kW | All-in-one T-MAX, szafa zewnętrzna | All-in-one, PCS 20–125 kW |
| Zasilanie awaryjne | Wg konfiguracji | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms | Wg konfiguracji | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms |
| Rozbudowa w klastrze | — | do ~10,4 MWh | — | do ~9,3 MWh |
| Cena | ||||
| Cena za 1 kWh | 709 zł | 938 zł | 948 zł | 970 zł |
| Cena netto (od) | 185 080 zł | 218 500 zł | 203 770 zł | 191 000 zł |
Parametry pochodzą z kart katalogowych producenta (LONGi) i mogą się różnić w zależności od partii, rewizji i konfiguracji; część wartości potwierdzamy przy wycenie. Cena orientacyjna, ostateczną potwierdzamy do konfiguracji. EnergyDock pomaga dobrać, policzyć i wdrożyć magazyn energii dla firmy.