Największy magazyn all-in-one 233 kWh / do 125 kW
Górny próg pojedynczej obudowy; dalej klaster do ~10,4 MWh. Dostępny wariant chłodzony cieczą do 260 kWh.
233 kWh / 125 kW · cena orientacyjna (bez montażu) — ostateczną potwierdzamy do konfiguracji.
- Cena brutto (z VAT 23%)
- 268 755 zł
- VAT 23%do odliczenia dla firmy (podatnik VAT)
- −50 255 zł
- Realny koszt (netto)
- od 218 500 zł
Jak liczymy i dofinansowanie dla firm
Firma będąca czynnym podatnikiem VAT odlicza 23% VAT, więc realnym kosztem inwestycji jest kwota netto. Cena orientacyjna obejmuje magazyn (bez montażu); ostateczną potwierdzamy do konfiguracji i warunków przyłączenia.
Dofinansowanie dla firm zależy od aktualnego programu i naboru (m.in. FEnIKS, regionalne RPO, „Energia Plus" NFOŚiGW, wsparcie dla przemysłu energochłonnego) oraz spełnienia warunków — kwotę i dostępność ustalamy indywidualnie przy wycenie. Zapytaj o wsparcie →
- Autokonsumpcja PV — mniej oddawania nadwyżki do sieci za grosze.
- Peak shaving — niższa moc umowna i brak kar za przekroczenia.
- Opłata mocowa i arbitraż w taryfie strefowej.
Skąd oszczędność i po ilu latach się zwraca
Czy pasuje do Twojej firmy
Górna granica pojedynczej obudowy z chłodzeniem powietrznym (233 kWh). Dla intensywnej pracy dostępny wariant chłodzony cieczą do 260 kWh (stabilniejsza temperatura ogniw). Klaster do ~10,4 MWh dla dużych obiektów.
Cztery rzeczy, które decydują
Czy ten magazyn dla Twojej firmy?
- Zużywasz prąd w dzień i masz PV (lub ją planujesz) — magazyn podniesie autokonsumpcję zamiast oddawania nadwyżki do sieci.
- Chcesz obniżyć moc umowną i uniknąć kar za przekroczenia (peak shaving).
- Potrzebujesz zasilania gwarantowanego dla krytycznych obwodów (przełączenie ≤ 10 ms).
- Wolisz gotowy system all-in-one (bateria + falownik + EMS) zamiast składania systemu z osobnych komponentów.
- Szukasz wyłącznie małego, przenośnego backupu — to rozwiązanie stacjonarne C&I do przyłącza 3-fazowego.
- Nie masz miejsca na urządzenie zewnętrzne ani przyłącza trójfazowego o odpowiedniej mocy.
- Masz mały zakład i niską moc umowną — mniejszy magazyn (70–120 kWh) wystarczy i zwróci się szybciej.
KSTAR BluePulse 233 w skrócie
KSTAR BluePulse 233 to magazyn 233 kWh z ogniwami 314 Ah, falownikiem do 125 kW i sprawnością do 98%. Dla dużych zakładów; łączona równolegle rozbudowuje się do ~10,4 MWh. Dostępny też wariant chłodzony cieczą (do 260 kWh) tam, gdzie liczy się żywotność ogniw przy intensywnej pracy.
- Autokonsumpcja PV
- Peak shaving — redukcja mocy umownej
- Arbitraż w taryfie strefowej
- Zasilanie gwarantowane / UPS (≤ 10 ms)
- EMS + monitoring w chmurze KSTAR Sync
- Praca równoległa (rozbudowa klastra)
Pełne parametry
Dane z kart katalogowych KSTAR, wersja europejska.
Najczęstsze pytania
Czy to kompletny system, czy trzeba dokupić falownik?
KSTAR BluePulse 233 to rozwiązanie all-in-one: bateria LFP, falownik (PCS), EMS i przełącznik awaryjny (STS) są w jednej, zewnętrznej obudowie. Nie trzeba kupować osobno falownika ani rozdzielnicy sterującej — urządzenie jest gotowe do podłączenia do przyłącza 3-fazowego.
Czy zadziała z moją fotowoltaiką?
Tak. System pracuje on-grid i off-grid, integruje się z istniejącą lub nową instalacją PV (maksymalizacja autokonsumpcji) i może współpracować z agregatem jako backup. Sposób sprzężenia z PV dobieramy do Twojej instalacji.
Jak szybko przełącza się na zasilanie awaryjne?
Wydzielone obwody krytyczne przechodzą na baterię w czasie poniżej 10 ms (zintegrowany przełącznik STS) — szybciej, niż zareaguje większość urządzeń. Zakres obwodów objętych backupem ustalamy przy projekcie.
Czy mogę rozbudować pojemność później?
Tak. KSTAR BluePulse 233 pracuje równolegle — do 20 jednostek on-grid (do 10 off-grid), z rozbudową klastra do ~10,4 MWh. Można zacząć od jednej jednostki i dołączać kolejne wraz z rosnącym zapotrzebowaniem.
Ile to kosztuje?
Cenę ustalamy indywidualnie — zależy od pojemności, mocy falownika, zakresu backupu i warunków montażu. Najpierw policz w kalkulatorze dla firm, ile magazyn zaoszczędzi w Twoim przypadku, a potem przygotujemy wycenę.
Policz, ile zyska Twoja firma
Pojemność, moc i oszczędność dobieramy do zużycia, mocy umownej, taryfy i operatora (OSD).
Porównaj z podobną pojemnością
T-MAX 215 kWh
Przemysłowy magazyn energii dużej pojemności: 215 kWh i 100 kW mocy w jednej szafie all-in-one chłodzonej cieczą. Realne zarządzanie mocą szczytową większego zakładu — peak shaving, autokonsumpcja z dużej PV i arbitraż w taryfie strefowej.
od 203 770 złZobacz →Przemysłowa jednostka magazynowa DC dużej pojemności (261 kWh) — element większego systemu C&I o mocy do 125 kW. Sprzężenie DC dobrze współpracuje z rozbudowaną fotowoltaiką, a jednostki łączy się w klaster pod zapotrzebowanie zakładu.
od 185 080 złZobacz →
BluePulse 197
Największy magazyn z kompletną, potwierdzoną specyfikacją i realnym punktem cenowym — dla większych zakładów C&I.
od 191 000 złZobacz →Pokaż porównanie parametrówUkryj porównanie parametrów4 magazyny obok siebie · najlepsze wartości wyróżnione
| Parametr | BluePulse 233Ten model |
T-MAX 215 kWh−18 kWh |
BluePulse 197−36 kWh |
|
|---|---|---|---|---|
| Pojemność i moc | ||||
| Pojemność | 233 kWh | 215 kWh | 261 kWh | 197 kWh |
| Moc falownika (PCS) | 125 kW | 100 kW | 125 kW | 125 kW |
| Czas pracy przy pełnej mocy | 1,9 h | 2,2 h | 2,1 h | 1,6 h |
| Technologia | ||||
| Chemia ogniw | LFP (314 Ah) | LFP | LFP | LFP (280 Ah) |
| Chłodzenie | powietrzne | cieczą | powietrzne | powietrzne |
| Stopień ochrony | IP66 | IP55 | — | IP54/IP65 |
| Sprawność maks. | 98% | — | — | 98% |
| Instalacja i zasilanie | ||||
| Sprzężenie / instalacja | All-in-one, PCS 20–125 kW | All-in-one T-MAX, szafa zewnętrzna | Jednostka DC (system z PCS) | All-in-one, PCS 20–125 kW |
| Zasilanie awaryjne | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms | Wg konfiguracji | Wg konfiguracji | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms |
| Rozbudowa w klastrze | do ~10,4 MWh | — | — | do ~9,3 MWh |
| Cena | ||||
| Cena za 1 kWh | 938 zł | 948 zł | 709 zł | 970 zł |
| Cena netto (od) | 218 500 zł | 203 770 zł | 185 080 zł | 191 000 zł |
Parametry pochodzą z kart katalogowych producenta (KSTAR) i mogą się różnić w zależności od partii, rewizji i konfiguracji; część wartości potwierdzamy przy wycenie. Cena orientacyjna, ostateczną potwierdzamy do konfiguracji. EnergyDock pomaga dobrać, policzyć i wdrożyć magazyn energii dla firmy.