T-MAX 215 kWh
Przemysłowy magazyn energii dużej pojemności: 215 kWh i 100 kW mocy w jednej szafie all-in-one chłodzonej cieczą. Realne zarządzanie mocą szczytową większego zakładu — peak shaving, autokonsumpcja z dużej PV i arbitraż w taryfie strefowej.
215 kWh / 100 kW · cena orientacyjna (bez montażu) — ostateczną potwierdzamy do konfiguracji.
- Cena brutto (z VAT 23%)
- 250 637 zł
- VAT 23%do odliczenia dla firmy (podatnik VAT)
- −46 867 zł
- Realny koszt (netto)
- od 203 770 zł
Jak liczymy i dofinansowanie dla firm
Firma będąca czynnym podatnikiem VAT odlicza 23% VAT, więc realnym kosztem inwestycji jest kwota netto. Cena orientacyjna obejmuje magazyn (bez montażu); ostateczną potwierdzamy do konfiguracji i warunków przyłączenia.
Dofinansowanie dla firm zależy od aktualnego programu i naboru (m.in. FEnIKS, regionalne RPO, „Energia Plus" NFOŚiGW, wsparcie dla przemysłu energochłonnego) oraz spełnienia warunków — kwotę i dostępność ustalamy indywidualnie przy wycenie. Zapytaj o wsparcie →
- Autokonsumpcja PV — mniej oddawania nadwyżki do sieci za grosze.
- Peak shaving — niższa moc umowna i brak kar za przekroczenia.
- Opłata mocowa i arbitraż w taryfie strefowej.
Skąd oszczędność i po ilu latach się zwraca
Czy pasuje do Twojej firmy
Wysoka moc 100 kW i 215 kWh pojemności w jednej szafie all-in-one chłodzonej cieczą — realne zarządzanie mocą szczytową zakładu. Dobór i przyłączenie ustalamy projektowo.
Cztery rzeczy, które decydują
Czy ten magazyn dla Twojej firmy?
- Zużywasz prąd w dzień i masz PV (lub ją planujesz) — magazyn podniesie autokonsumpcję zamiast oddawania nadwyżki do sieci.
- Chcesz obniżyć moc umowną i uniknąć kar za przekroczenia (peak shaving).
- Potrzebujesz zasilania gwarantowanego dla krytycznych obwodów (przełączenie ≤ 10 ms).
- Wolisz gotowy system all-in-one (bateria + falownik + EMS) zamiast składania systemu z osobnych komponentów.
- Szukasz wyłącznie małego, przenośnego backupu — to rozwiązanie stacjonarne C&I do przyłącza 3-fazowego.
- Nie masz miejsca na urządzenie zewnętrzne ani przyłącza trójfazowego o odpowiedniej mocy.
- Masz mały zakład i niską moc umowną — mniejszy magazyn (70–120 kWh) wystarczy i zwróci się szybciej.
FoxESS T-MAX 215 kWh w skrócie
FoxESS T-MAX 215 kWh to przemysłowy magazyn energii o mocy 100 kW. W jednej, zewnętrznej szafie all-in-one z chłodzeniem cieczą łączy dużą pojemność 215 kWh z wysoką mocą, dzięki czemu realnie ścina szczyty poboru większego zakładu i obniża moc umowną. Chłodzenie cieczą stabilizuje temperaturę ogniw przy ciężkiej pracy, a magazyn wpina się w rozbudowaną fotowoltaikę i platformę monitoringu FoxESS Cloud.
- Autokonsumpcja PV — magazynuje nadwyżkę z fotowoltaiki i oddaje ją w szczycie, zamiast wysyłać do sieci za grosze
- Peak shaving — ścinanie szczytów poboru obniża moc umowną i eliminuje kary za przekroczenia
- Opłata mocowa — przesunięcie poboru poza godziny 7–22 dni roboczych
- Arbitraż w taryfie strefowej — ładowanie w tanich godzinach, rozładowanie w drogich
- Zasilanie gwarantowane wydzielonych obwodów przy zaniku sieci
- EMS i monitoring w chmurze — pełny wgląd w pracę i zdalne sterowanie
Pełne parametry
Dane z kart katalogowych producenta (FoxESS).
Najczęstsze pytania
Co oznacza 215 kWh / 100 kW?
215 kWh to zapas energii, 100 kW to moc, jaką system oddaje i pobiera. Wysoka moc pozwala realnie ścinać szczyty poboru dużego zakładu, a duża pojemność daje zapas na wieczorną autokonsumpcję i arbitraż strefowy.
Dla jakiego zakładu jest T-MAX 215?
Dla przemysłu i większych firm o wysokim zużyciu i wysokiej mocy umownej — z rozbudowaną fotowoltaiką lub dużym poborem w szczycie. Mniejszym obiektom polecamy 61–112 kWh.
Po co chłodzenie cieczą?
Przy dużej mocy i intensywnej pracy chłodzenie cieczą utrzymuje równą temperaturę ogniw, co przekłada się na trwałość i stabilną moc. To rozwiązanie typowe dla wyższej klasy magazynów przemysłowych.
Czy cena obejmuje transport i montaż?
Nie — 203 770 zł to cena netto sprzętu. Transport, fundament/płytę, montaż i przyłączenie wyceniamy indywidualnie po analizie obiektu. Firma odlicza 23% VAT.
Jak policzyć oszczędność?
W kalkulatorze dla firm podajesz zużycie, taryfę, moc umowną i moc PV, a model liczy oszczędność z czterech dźwigni oraz okres zwrotu.
Policz, ile zyska Twoja firma
Pojemność, moc i oszczędność dobieramy do zużycia, mocy umownej, taryfy i operatora (OSD).
Porównaj z podobną pojemnością
BluePulse 197
Największy magazyn z kompletną, potwierdzoną specyfikacją i realnym punktem cenowym — dla większych zakładów C&I.
od 191 000 złZobacz →
BluePulse 233
Górny próg pojedynczej obudowy; dalej klaster do ~10,4 MWh. Dostępny wariant chłodzony cieczą do 260 kWh.
od 218 500 złZobacz →Przemysłowa jednostka magazynowa DC dużej pojemności (261 kWh) — element większego systemu C&I o mocy do 125 kW. Sprzężenie DC dobrze współpracuje z rozbudowaną fotowoltaiką, a jednostki łączy się w klaster pod zapotrzebowanie zakładu.
od 185 080 złZobacz →Pokaż porównanie parametrówUkryj porównanie parametrów4 magazyny obok siebie · najlepsze wartości wyróżnione
| Parametr | T-MAX 215 kWhTen model |
BluePulse 197−18 kWh |
BluePulse 233+18 kWh |
|
|---|---|---|---|---|
| Pojemność i moc | ||||
| Pojemność | 215 kWh | 197 kWh | 233 kWh | 261 kWh |
| Moc falownika (PCS) | 100 kW | 125 kW | 125 kW | 125 kW |
| Czas pracy przy pełnej mocy | 2,2 h | 1,6 h | 1,9 h | 2,1 h |
| Technologia | ||||
| Chemia ogniw | LFP | LFP (280 Ah) | LFP (314 Ah) | LFP |
| Chłodzenie | cieczą | powietrzne | powietrzne | powietrzne |
| Stopień ochrony | IP55 | IP54/IP65 | IP66 | — |
| Sprawność maks. | — | 98% | 98% | — |
| Instalacja i zasilanie | ||||
| Sprzężenie / instalacja | All-in-one T-MAX, szafa zewnętrzna | All-in-one, PCS 20–125 kW | All-in-one, PCS 20–125 kW | Jednostka DC (system z PCS) |
| Zasilanie awaryjne | Wg konfiguracji | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms | Wg konfiguracji |
| Rozbudowa w klastrze | — | do ~9,3 MWh | do ~10,4 MWh | — |
| Cena | ||||
| Cena za 1 kWh | 948 zł | 970 zł | 938 zł | 709 zł |
| Cena netto (od) | 203 770 zł | 191 000 zł | 218 500 zł | 185 080 zł |
Parametry pochodzą z kart katalogowych producenta (FoxESS) i mogą się różnić w zależności od partii, rewizji i konfiguracji; część wartości potwierdzamy przy wycenie. Cena orientacyjna, ostateczną potwierdzamy do konfiguracji. EnergyDock pomaga dobrać, policzyć i wdrożyć magazyn energii dla firmy.
