Magazyn 120 kWh / 50 kW z ogniwami 314 Ah
Więcej zapasu na wieczorną autokonsumpcję i dłuższe ścinanie szczytów — dla zakładów z mocniejszą PV i większym dziennym zużyciem.
120 kWh / 50 kW · cena orientacyjna (bez montażu) — ostateczną potwierdzamy do konfiguracji.
- Cena brutto (z VAT 23%)
- 160 515 zł
- VAT 23%do odliczenia dla firmy (podatnik VAT)
- −30 015 zł
- Realny koszt (netto)
- od 130 500 zł
Jak liczymy i dofinansowanie dla firm
Firma będąca czynnym podatnikiem VAT odlicza 23% VAT, więc realnym kosztem inwestycji jest kwota netto. Cena orientacyjna obejmuje magazyn (bez montażu); ostateczną potwierdzamy do konfiguracji i warunków przyłączenia.
Dofinansowanie dla firm zależy od aktualnego programu i naboru (m.in. FEnIKS, regionalne RPO, „Energia Plus" NFOŚiGW, wsparcie dla przemysłu energochłonnego) oraz spełnienia warunków — kwotę i dostępność ustalamy indywidualnie przy wycenie. Zapytaj o wsparcie →
- Autokonsumpcja PV — mniej oddawania nadwyżki do sieci za grosze.
- Peak shaving — niższa moc umowna i brak kar za przekroczenia.
- Opłata mocowa i arbitraż w taryfie strefowej.
Skąd oszczędność i po ilu latach się zwraca
Czy pasuje do Twojej firmy
Sprzężenie DC z 2-krotnym oversizingiem PV i 4 MPPT — dobrze dobiera się do rozbudowanej fotowoltaiki. Kompletny magazyn do przyłącza trójfazowego, z backupem wydzielonych obwodów.
Cztery rzeczy, które decydują
Czy ten magazyn dla Twojej firmy?
- Zużywasz prąd w dzień i masz PV (lub ją planujesz) — magazyn podniesie autokonsumpcję zamiast oddawania nadwyżki do sieci.
- Chcesz obniżyć moc umowną i uniknąć kar za przekroczenia (peak shaving).
- Potrzebujesz zasilania gwarantowanego dla krytycznych obwodów (przełączenie ≤ 10 ms).
- Wolisz gotowy system all-in-one (bateria + falownik + EMS) zamiast składania systemu z osobnych komponentów.
- Szukasz wyłącznie małego, przenośnego backupu — to rozwiązanie stacjonarne C&I do przyłącza 3-fazowego.
- Nie masz miejsca na urządzenie zewnętrzne ani przyłącza trójfazowego o odpowiedniej mocy.
- Potrzebujesz megawatogodzin — wtedy dobieramy klaster wielu jednostek, nie pojedynczy magazyn.
KSTAR BluePulse 120 w skrócie
KSTAR BluePulse 120 to all-in-one 120 kWh z ogniwami LFP Tier-1 314 Ah, sprzężeniem DC (2× oversizing PV, 4 MPPT) i sprawnością do 97,5%. Więcej zapasu na wieczorną autokonsumpcję i dłuższe ścinanie szczytów niż wariant 100 kWh — przy tej samej platformie serwisowej.
- Autokonsumpcja PV
- Peak shaving — redukcja mocy umownej
- Arbitraż w taryfie strefowej
- Zasilanie gwarantowane / UPS (≤ 10 ms)
- EMS + monitoring w chmurze KSTAR Sync
- Praca równoległa (rozbudowa klastra)
Pełne parametry
Dane z kart katalogowych KSTAR, wersja europejska.
Najczęstsze pytania
Czy to kompletny system, czy trzeba dokupić falownik?
KSTAR BluePulse 120 to rozwiązanie all-in-one: bateria LFP, falownik (PCS), EMS i przełącznik awaryjny (STS) są w jednej, zewnętrznej obudowie. Nie trzeba kupować osobno falownika ani rozdzielnicy sterującej — urządzenie jest gotowe do podłączenia do przyłącza 3-fazowego.
Czy zadziała z moją fotowoltaiką?
Tak. System pracuje on-grid i off-grid, integruje się z istniejącą lub nową instalacją PV (maksymalizacja autokonsumpcji) i może współpracować z agregatem jako backup. Sposób sprzężenia z PV dobieramy do Twojej instalacji.
Jak szybko przełącza się na zasilanie awaryjne?
Wydzielone obwody krytyczne przechodzą na baterię w czasie poniżej 10 ms (zintegrowany przełącznik STS) — szybciej, niż zareaguje większość urządzeń. Zakres obwodów objętych backupem ustalamy przy projekcie.
Czy mogę rozbudować pojemność później?
Tak. KSTAR BluePulse 120 pracuje równolegle — do 20 jednostek on-grid (do 10 off-grid), z rozbudową klastra do ~4,8 MWh. Można zacząć od jednej jednostki i dołączać kolejne wraz z rosnącym zapotrzebowaniem.
Ile to kosztuje?
Cenę ustalamy indywidualnie — zależy od pojemności, mocy falownika, zakresu backupu i warunków montażu. Najpierw policz w kalkulatorze dla firm, ile magazyn zaoszczędzi w Twoim przypadku, a potem przygotujemy wycenę.
Policz, ile zyska Twoja firma
Pojemność, moc i oszczędność dobieramy do zużycia, mocy umownej, taryfy i operatora (OSD).
Porównaj z podobną pojemnością
Większy magazyn energii AC dla zakładu o wyższym zapotrzebowaniu: 112,6 kWh pojemności i 100 kW mocy. Dołączasz go po stronie prądu przemiennego do fotowoltaiki dowolnej marki, bez wymiany falowników. Ogniwa LFP, praca 3-fazowa, rozbudowa przez łączenie szaf.
od 120 180 złZobacz →Kompletna szafa magazynowa all-in-one z chłodzeniem cieczą: bateria LFP, zarządzanie i zabezpieczenia w jednej obudowie. Chłodzenie cieczą utrzymuje równą temperaturę ogniw, co przekłada się na trwałość i stabilną moc przy intensywnej pracy komercyjnej. Ekosystem Huawei FusionSolar.
od 195 040 złZobacz →Komercyjny system magazynowania SolarEdge (CSS): szafa akumulatorowa LFP z falownikiem, dla firm ceniących ekosystem i monitoring SolarEdge. Podnosi autokonsumpcję, ścina szczyty mocy i obniża rachunek, z pełnym wglądem w pracę instalacji.
od 207 980 złZobacz →Pokaż porównanie parametrówUkryj porównanie parametrów4 magazyny obok siebie · najlepsze wartości wyróżnione
| Parametr | BluePulse 120Ten model |
|||
|---|---|---|---|---|
| Pojemność i moc | ||||
| Pojemność | 120 kWh | 112,6 kWh | 107 kWh | 107 kWh |
| Moc falownika (PCS) | 50 kW | 100 kW | 50 kW | 50 kW |
| Czas pracy przy pełnej mocy | 2,4 h | 1,1 h | 2,1 h | 2,1 h |
| Technologia | ||||
| Chemia ogniw | LFP (314 Ah) | LFP | LFP | LFP |
| Chłodzenie | powietrzne | powietrzne | cieczą | powietrzne |
| Stopień ochrony | IP66 | — | IP55 | — |
| Sprawność maks. | 97,5% | — | — | — |
| Instalacja i zasilanie | ||||
| Sprzężenie / instalacja | All-in-one, DC-coupled | AC-coupled (do PV dowolnej marki) | All-in-one, szafa zewnętrzna | Szafa akumulatorowa CSS + falownik SolarEdge |
| Zasilanie awaryjne | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms | Wg konfiguracji | Wg konfiguracji | Wg konfiguracji |
| Rozbudowa w klastrze | do ~4,8 MWh | — | — | — |
| Cena | ||||
| Cena za 1 kWh | 1 088 zł | 1 067 zł | 1 823 zł | 1 944 zł |
| Cena netto (od) | 130 500 zł | 120 180 zł | 195 040 zł | 207 980 zł |
Parametry pochodzą z kart katalogowych producenta (KSTAR) i mogą się różnić w zależności od partii, rewizji i konfiguracji; część wartości potwierdzamy przy wycenie. Cena orientacyjna, ostateczną potwierdzamy do konfiguracji. EnergyDock pomaga dobrać, policzyć i wdrożyć magazyn energii dla firmy.
