Komercyjny magazyn 112 kWh
Większy magazyn energii AC dla zakładu o wyższym zapotrzebowaniu: 112,6 kWh pojemności i 100 kW mocy. Dołączasz go po stronie prądu przemiennego do fotowoltaiki dowolnej marki, bez wymiany falowników. Ogniwa LFP, praca 3-fazowa, rozbudowa przez łączenie szaf.
112.6 kWh / 100 kW · cena orientacyjna (bez montażu) — ostateczną potwierdzamy do konfiguracji.
- Cena brutto (z VAT 23%)
- 147 821 zł
- VAT 23%do odliczenia dla firmy (podatnik VAT)
- −27 641 zł
- Realny koszt (netto)
- od 120 180 zł
Jak liczymy i dofinansowanie dla firm
Firma będąca czynnym podatnikiem VAT odlicza 23% VAT, więc realnym kosztem inwestycji jest kwota netto. Cena orientacyjna obejmuje magazyn (bez montażu); ostateczną potwierdzamy do konfiguracji i warunków przyłączenia.
Dofinansowanie dla firm zależy od aktualnego programu i naboru (m.in. FEnIKS, regionalne RPO, „Energia Plus" NFOŚiGW, wsparcie dla przemysłu energochłonnego) oraz spełnienia warunków — kwotę i dostępność ustalamy indywidualnie przy wycenie. Zapytaj o wsparcie →
- Autokonsumpcja PV — mniej oddawania nadwyżki do sieci za grosze.
- Peak shaving — niższa moc umowna i brak kar za przekroczenia.
- Opłata mocowa i arbitraż w taryfie strefowej.
Skąd oszczędność i po ilu latach się zwraca
Czy pasuje do Twojej firmy
Duży magazyn AC dla zakładów o większym zapotrzebowaniu. Dołączasz po stronie AC do fotowoltaiki dowolnej marki. Moc PCS i przyłączenie dobieramy do profilu obiektu.
Cztery rzeczy, które decydują
Czy ten magazyn dla Twojej firmy?
- Zużywasz prąd w dzień i masz PV (lub ją planujesz) — magazyn podniesie autokonsumpcję zamiast oddawania nadwyżki do sieci.
- Chcesz obniżyć moc umowną i uniknąć kar za przekroczenia (peak shaving).
- Potrzebujesz zasilania gwarantowanego dla krytycznych obwodów (przełączenie ≤ 10 ms).
- Wolisz gotowy system all-in-one (bateria + falownik + EMS) zamiast składania systemu z osobnych komponentów.
- Szukasz wyłącznie małego, przenośnego backupu — to rozwiązanie stacjonarne C&I do przyłącza 3-fazowego.
- Nie masz miejsca na urządzenie zewnętrzne ani przyłącza trójfazowego o odpowiedniej mocy.
- Potrzebujesz megawatogodzin — wtedy dobieramy klaster wielu jednostek, nie pojedynczy magazyn.
GoodWe 112 kWh w skrócie
GoodWe 112 kWh to komercyjny magazyn energii (C&I) o mocy 100 kW dla zakładów o większym zużyciu. Pracuje w układzie AC-coupled — podpinasz go po stronie prądu przemiennego do fotowoltaiki dowolnej marki, bez wymiany falowników PV. Większa moc realnie ścina szczyty poboru i obniża moc umowną, a pojemność 112,6 kWh daje solidny zapas na wieczorną autokonsumpcję i arbitraż w taryfie strefowej.
- Autokonsumpcja PV — magazynuje nadwyżkę z fotowoltaiki i oddaje ją w szczycie, zamiast wysyłać do sieci za grosze
- Peak shaving — ścinanie szczytów poboru obniża moc umowną i eliminuje kary za przekroczenia
- Opłata mocowa — przesunięcie poboru poza godziny 7–22 dni roboczych
- Arbitraż w taryfie strefowej — ładowanie w tanich godzinach, rozładowanie w drogich
- Zasilanie gwarantowane wydzielonych obwodów przy zaniku sieci
- EMS i monitoring w chmurze — pełny wgląd w pracę i zdalne sterowanie
Pełne parametry
Dane z kart katalogowych producenta (GoodWe).
Najczęstsze pytania
Czym różni się od wariantu 61 kWh?
Ma dwa razy większą moc (100 kW zamiast 50 kW) i prawie dwa razy większą pojemność. Mocniej ścina szczyty poboru i daje większy zapas na wieczorną autokonsumpcję — dla zakładów o wyższym zużyciu i wyższej mocy umownej.
Czy zadziała z moją fotowoltaiką?
Tak — AC-coupled, współpracuje z PV dowolnej marki bez wymiany falowników. Podpinamy go po stronie prądu przemiennego do rozdzielni zakładu.
Czy mogę rozbudować pojemność?
Tak — komercyjne magazyny GoodWe skalują się łączeniem szaf. Docelową konfigurację dobieramy do profilu zużycia.
Czy cena obejmuje transport i montaż?
Nie — 120 180 zł to cena netto sprzętu. Transport, montaż, przyłączenie i zabezpieczenia wyceniamy indywidualnie po analizie obiektu. Firma odlicza 23% VAT, więc realny koszt = kwota netto.
Po ilu latach się zwróci?
Dla zakładu z fotowoltaiką i wysoką mocą umowną zwrot to zwykle kilka lat — najwięcej dają peak shaving i autokonsumpcja. Policz swój przypadek w kalkulatorze dla firm.
Policz, ile zyska Twoja firma
Pojemność, moc i oszczędność dobieramy do zużycia, mocy umownej, taryfy i operatora (OSD).
Porównaj z podobną pojemnością
Kompletna szafa magazynowa all-in-one z chłodzeniem cieczą: bateria LFP, zarządzanie i zabezpieczenia w jednej obudowie. Chłodzenie cieczą utrzymuje równą temperaturę ogniw, co przekłada się na trwałość i stabilną moc przy intensywnej pracy komercyjnej. Ekosystem Huawei FusionSolar.
od 195 040 złZobacz →Komercyjny system magazynowania SolarEdge (CSS): szafa akumulatorowa LFP z falownikiem, dla firm ceniących ekosystem i monitoring SolarEdge. Podnosi autokonsumpcję, ścina szczyty mocy i obniża rachunek, z pełnym wglądem w pracę instalacji.
od 207 980 złZobacz →
BluePulse 120
Więcej zapasu na wieczorną autokonsumpcję i dłuższe ścinanie szczytów — dla zakładów z mocniejszą PV i większym dziennym zużyciem.
od 130 500 złZobacz →Pokaż porównanie parametrówUkryj porównanie parametrów4 magazyny obok siebie · najlepsze wartości wyróżnione
| Parametr | BluePulse 120+7 kWh |
|||
|---|---|---|---|---|
| Pojemność i moc | ||||
| Pojemność | 112,6 kWh | 107 kWh | 107 kWh | 120 kWh |
| Moc falownika (PCS) | 100 kW | 50 kW | 50 kW | 50 kW |
| Czas pracy przy pełnej mocy | 1,1 h | 2,1 h | 2,1 h | 2,4 h |
| Technologia | ||||
| Chemia ogniw | LFP | LFP | LFP | LFP (314 Ah) |
| Chłodzenie | powietrzne | cieczą | powietrzne | powietrzne |
| Stopień ochrony | — | IP55 | — | IP66 |
| Sprawność maks. | — | — | — | 97,5% |
| Instalacja i zasilanie | ||||
| Sprzężenie / instalacja | AC-coupled (do PV dowolnej marki) | All-in-one, szafa zewnętrzna | Szafa akumulatorowa CSS + falownik SolarEdge | All-in-one, DC-coupled |
| Zasilanie awaryjne | Wg konfiguracji | Wg konfiguracji | Wg konfiguracji | Wydzielone obwody · ≤ 10 ms |
| Rozbudowa w klastrze | — | — | — | do ~4,8 MWh |
| Cena | ||||
| Cena za 1 kWh | 1 067 zł | 1 823 zł | 1 944 zł | 1 088 zł |
| Cena netto (od) | 120 180 zł | 195 040 zł | 207 980 zł | 130 500 zł |
Parametry pochodzą z kart katalogowych producenta (GoodWe) i mogą się różnić w zależności od partii, rewizji i konfiguracji; część wartości potwierdzamy przy wycenie. Cena orientacyjna, ostateczną potwierdzamy do konfiguracji. EnergyDock pomaga dobrać, policzyć i wdrożyć magazyn energii dla firmy.