Przejdź do treści
Uzupełnij profil — — — — Zamów zestaw
DYNESS · magazyn energii

Dyness Tower T10

Wysokonapięciowa wieża bateryjna złożona z trzech modułów HV9637. Energia nominalna 10,66 kWh, użyteczna 10,127 kWh przy zalecanej przez producenta głębokości rozładowania 95%.

10,1 kWh użytecznej 6,39 kW Backup z falownika Do posiadanego falownika
Ogniwa LiFePO₄ Wysokie napięcie (HV) Rozbudowa do 20,3 kWh Montaż wewnątrz i na zewnątrz 10 lat gwarancji
Cena sprzętu
14 310 zł
Dostępny na zamówienie Montaż od 14 dni

Cena samego sprzętu, bez montażu. Wycenę doprecyzowujemy po zamówieniu.

Ile realnie zapłacisz
Cena sprzętu
14 310 zł
Dofinansowanie do magazynów energiinabór od 20.10.2026
−4 293 zł
Zwrot z ulgi termomodernizacyjnejszacunek, PIT 12%
−1 202 zł
Szacowany koszt po wsparciu
8 815 zł
Jak liczymy wsparcie

Szacunek orientacyjny. Dofinansowanie zależy od warunków programu i wyceny, a ulga — od Twojego rozliczenia PIT (stawka podatku, ryczałt, podstawa do odliczenia). Ostateczne kwoty potwierdzamy indywidualnie przy wycenie.

Kwota dofinansowania jest orientacyjna — zależy od kosztu kwalifikowanego potwierdzonego przy wycenie, spełnienia warunków programu i dostępności budżetu naboru; ostateczną kwotę ustala NFOŚiGW po rozpatrzeniu wniosku.

To wyliczenie orientacyjne. W programie dopłata liczy się od kosztu kwalifikowanego — magazynu wraz z montażem, bez samego falownika i osprzętu: 30% tego kosztu, nie więcej niż 800 zł za każdą kWh pojemności znamionowej (tu: 10,7 kWh) i nie więcej niż 16 000 zł łącznie. Tu szacujemy z ceny zestawu — dokładny koszt kwalifikowany i kwotę potwierdzimy przy wycenie, gdy program wystartuje (orientacyjnie 4 293 zł).

Status: dofinansowanie warunkowe — kwota zależy od spełnienia warunków programu:

  • ○ Montaż jako część kompletnej instalacji z falownikiem — sam moduł nie jest osobnym przedsięwzięciem w programie
  • ✓ Pojemność znamionowa co najmniej 10 kWh (tu: 10,7 kWh)
  • ○ Pojemność magazynu ≥ 2× moc PV (Wh/Wp) — zależnie od Twojej instalacji
  • ○ Wykazana praca awaryjna całej konfiguracji (backup)
  • ○ System zarządzania energią (EMS) zgodny z wymogami programu
  • ○ Prosument on-grid, zgłoszenie do OSD, trwały montaż i certyfikacja

Ulga termomodernizacyjna to odliczenie od podstawy opodatkowania, nie rabat na fakturze — realny zwrot zależy od Twojego rozliczenia PIT. Liczymy ostrożnie, według stawki 12%: przy stawce 32% zwrot jest wyższy, przy ryczałcie (np. 8,5%) niższy, a bez podstawy do odliczenia (np. brak dochodu do opodatkowania) ulga nie przysługuje. Kwotę dla swojej sytuacji potwierdź z księgowym lub w urzędzie skarbowym. Zasady wsparcia →

Oszczędność rocznie~2 009 zł
Zwrot inwestycji~4,4 lat
Szczegóły i kalkulator
Policz oszczędność dla swojego domu — z tym magazynem →
Na jakich założeniach to liczymy

Zakładamy dom dobrany do tej pojemności — taki, w którym magazyn rozładowuje się mniej więcej raz na dobę, czyli o zużyciu około 7 393 kWh rocznie, z instalacją 8,1 kWp i 280 cyklami w roku. Liczymy różnicę między ceną zakupu energii (1,13 zł/kWh) a stawką odsprzedaży nadwyżki (0,36 zł/kWh), bo bez magazynu ta energia i tak trafiłaby do sieci. Zwrot liczymy od kosztu po dotacji i uldze. To rachunek dla domu modelowego — policz go dla swojego.

Zamów ten magazyn → Sprawdź, czy ta pojemność Ci wystarczy →
Montaż i uruchomienie Zgłoszenie do operatora VAT 8% w budynku mieszkalnym Faktura VAT
Historia ceny sprzętu (orientacyjnie, brutto)

Najniższa w historii: 8 571 zł. Zakres: 8 571 zł–14 310 zł · 69 zapisów.

🔔 Alert cenowy Obserwuj cenę

Damy znać e-mailem, gdy zmieni się cena lub dotacja. Zapisując się, zgadzasz się na kontakt w tej sprawie.

Dopasowanie

Czy pasuje do Twojego domu

InstalacjaDo istniejącej instalacji — z wymianą falownika
Sieć w domuZależnie od falownika
Zasilanie awaryjneZależnie od falownika
Trwałość — gwarancja10 lat · próg 70% · 31,419 MWh

Wieża Tower T10 łączy się z falownikiem hybrydowym po stronie stałoprądowej i sama falownika nie zastępuje — w tej cenie go nie ma. Producent wymienia na liście zgodności marki GoodWe, Deye, Solis, SAJ, Kostal, Ingeteam, Solplanet, Hoymiles, SOLINTEG i KACO. Dopuszczenie jest prowadzone dla konkretnej pary wieża–falownik, a nie dla całej marki: część falowników zatwierdzono wyłącznie do wariantów wieży o mniejszej liczbie modułów, więc przed zakupem trzeba potwierdzić, że twój model falownika obsługuje właśnie T10. Sprawdzamy to u producenta na etapie wyceny. Znaczenie ma tu okno napięcia: T10 pracuje przy napięciu nominalnym 288 V w zakresie 252–324 V, a po rozbudowie kolumny do sześciu modułów okno przesuwa się na 504–648 V przy 576 V nominalnie, więc liczy się wartość docelowa, a nie tylko startowa — falownik musi to okno obsłużyć. Osobna sprawa to nazewnictwo: nowsza linia Dyness Tower S3 z modułem HV9637S jest innym produktem, o własnej karcie katalogowej, i nie należy przenosić na nią parametrów podanych tutaj ani odwrotnie.

Dlaczego ten magazyn

Co ta wieża robi dobrze

Energia użyteczna 10,127 kWh z 10,66 kWh nominalnych
Producent zaleca głębokość rozładowania 95% i dopuszcza 100%. W opisie i we wszystkich przeliczeniach trzymamy się wartości zalecanej, bo praca do 95%…
6,39 kW ciągłej mocy ładowania i rozładowania
Tyle wieża przyjmuje z fotowoltaiki w ciągu dnia i tyle oddaje do domu wieczorem, bez ograniczenia czasowego. Wartość dotyczy samej baterii —…
Miejsce na trzy kolejne moduły w tej samej wieży
Kolumna T10 ma trzy moduły HV9637, a mieści sześć. Dołożenie trzech kolejnych modułów podnosi energię użyteczną do 20,245 kWh bez wymiany obudowy…
Co najmniej 6 000 cykli w karcie katalogowej
Wartość zmierzona przy 0,2 C, 25 °C i głębokości rozładowania 95%. Zobowiązaniem producenta jest jednak inna miara: 70% energii użytecznej po dziesięciu…
Zastosowania

Gdzie 10,127 kWh ma sens w polskim domu

Wieczorne zużycie z energii zebranej w dzień
Panele produkują najwięcej w południe, a dom zużywa najwięcej po 17:00. Wieża przenosi 10,127 kWh na wieczór i noc: oświetlenie,…
Podtrzymanie wydzielonych obwodów przy przerwie w dostawie prądu
Zapas 10,127 kWh to około 20,3 godziny pracy obwodów bytowych przy stałym poborze 500 W. O samym przejściu na pracę…
Rozliczenie net-billing i ceny godzinowe
Energia zmagazynowana w południe, zamiast sprzedana po niskiej cenie godzinowej, wraca wieczorem, gdy stawka jest najwyższa. Przy 10,127 kWh użytecznej…
Start od 10,127 kWh z zapasem na rozbudowę
Profil zużycia zmienia się razem z domem: pompa ciepła, klimatyzacja albo samochód elektryczny podnoszą zapotrzebowanie. W tej wieży zostaje miejsce…
Dopasowanie

Czy ten magazyn dla Ciebie?

✓Tak, jeśli
  • Masz albo planujesz falownik hybrydowy jednej z marek z listy zgodności Dyness — GoodWe, Deye, Solis, SAJ, Kostal, Ingeteam, Solplanet, Hoymiles, SOLINTEG i KACO — i chcesz, żebyśmy potwierdzili dopuszczenie konkretnej pary z wieżą T10.
  • Szukasz niskiego progu wejścia w magazyn wysokonapięciowy: 14 310 zł za 10,127 kWh energii użytecznej daje 1 413 zł za kilowatogodzinę.
  • Twoje wieczorne i nocne zużycie mieści się w granicach 10,127 kWh — oświetlenie, lodówka, elektronika, pralka, zmywarka, pompa obiegowa ogrzewania.
  • Masz garaż, kotłownię albo inne pomieszczenie techniczne pod dachem: stopień ochrony IP54 i dolna granica ładowania 0 °C wykluczają miejsce wystawione na deszcz i mróz.
!Rozważ inny, jeśli
  • Chcesz postawić baterię na otwartym powietrzu, bez zadaszenia. Stopień ochrony IP54 obejmuje pył i wodę rozpryskiwaną z dowolnego kierunku, ale już nie strugi wody pod ciśnieniem, a ładowanie producent dopuszcza dopiero od 0 °C — w polską zimę bateria w nieosłoniętym miejscu przestanie przyjmować energię z paneli.
  • Nie masz falownika hybrydowego i nie planujesz go kupić. Wieża jest samą baterią wysokonapięciową: bez falownika po stronie stałoprądowej nie zadziała, a kwota 14 310 zł falownika nie obejmuje.
  • Zależy ci na gwarancji utrzymania wysokiej pojemności przez całą dekadę. Dyness zobowiązuje się do 70% energii użytecznej po dziesięciu latach, a przepustowość 31,419 MWh odpowiada mniej więcej 3 100 pełnym cyklom — czyli mniej, niż wynosi deklarowane w karcie katalogowej co najmniej 6 000 cykli.
W zestawie

Co dostajesz w komplecie

Cena dotyczy sprzętu z tej listy. Montaż wyceniamy osobno po zamówieniu.

Dyness HV9637 (3,552 kWh nominalnych) w wieży Tower T10 moduł baterii ×3
moduł sterujący wieży Dyness (BMS z podstawą) BMS ×1
Co obejmuje montaż (wyceniany osobno)

Podana kwota dotyczy samego sprzętu: wieży bateryjnej Dyness Tower T10 w obsadzie trzech modułów HV9637 wraz z modułem sterującym i podstawą. Montaż, uruchomienie i konfigurację wyceniamy osobno, po oględzinach — ceny sklepowe, na których opieramy tę kwotę, robocizny nie zawierają. W zakres prac montażowych wchodzi: ustawienie i zakotwienie wieży wraz z podstawą, złożenie kolumny z modułów, połączenie stałoprądowe z falownikiem hybrydowym razem z rozłącznikiem i zabezpieczeniem DC, podłączenie komunikacji między baterią a falownikiem, konfiguracja systemu, pomiary z protokołem oraz przygotowanie zgłoszenia magazynu do operatora sieci (zgłoszenie jest bezpłatne i składa się je w ciągu 14 dni od uruchomienia). W cenie nie ma falownika hybrydowego — bez niego wieża nie zadziała, więc przy budowie układu od zera jest to osobna, obowiązkowa pozycja koszyka. Poza standardowym zakresem pozostają: przebudowa rozdzielnicy (800–2 500 zł brutto za samą skrzynkę, 2 500–6 000 zł z aparaturą), wydzielenie obwodów zasilania awaryjnego do osobnej podrozdzielnicy oraz trasa kablowa powyżej około 10 metrów (30–80 zł za metr). Sprzedaż jako kompleksowa usługa w budynku mieszkalnym stałego zamieszkania, przy domu jednorodzinnym do 300 m² i montażu w bryle budynku, objęta jest stawką VAT 8% — i to ona przenosi na 8% cały sprzęt, a nie samą robociznę. Przy dołożeniu magazynu do istniejącej fotowoltaiki interpretacje Krajowej Informacji Skarbowej nie są jednolite, dlatego stawkę potwierdzamy na etapie wyceny. Zakup samego sprzętu bez usługi montażu podlega stawce 23%, podobnie jak montaż poza bryłą budynku.

Specyfikacja

Pełne parametry

Dane z kart katalogowych producenta, wersja europejska.

Uczciwie

Na co zwrócić uwagę

Piszemy to, czego zwykle nie ma w opisach.

!Stopień ochrony obudowy to IP54. Pierwsza cyfra oznacza ochronę przed pyłem, druga — przed wodą rozpryskiwaną z dowolnego kierunku. To mniej niż IP65 albo IP66 spotykane u części konkurencji, gdzie druga cyfra obejmuje strugi wody pod ciśnieniem. Wieżę stawia się więc pod dachem: w garażu, kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym albo pod zadaszoną wiatą. Do tego dochodzi temperatura: ładowanie producent dopuszcza od 0 do 50 °C, a rozładowanie od −10 do 50 °C, więc w nieogrzewanym pomieszczeniu bateria w mroźne dni nie przyjmie energii z fotowoltaiki, choć nadal będzie ją oddawać.
!Gwarancja kończy się na progu 70% energii użytecznej, a nie na wartości wyższej. Drugim ogranicznikiem jest przepustowość 31,419 MWh — po jej wyczerpaniu ochrona wygasa, nawet jeżeli nie minęło dziesięć lat. Ta przepustowość odpowiada mniej więcej 3 100 pełnym cyklom ładowania i rozładowania, czyli wyraźnie mniej niż deklarowane w karcie katalogowej co najmniej 6 000 cykli; obie liczby opisują co innego i tylko pierwsza jest zobowiązaniem producenta. Sam okres dziesięciu lat obowiązuje przy podłączonej komunikacji magazynu — jeżeli bateria pracuje bez komunikacji, producent skraca gwarancję do trzech lat.
!Zgodność z falownikiem trzeba potwierdzić dla konkretnej pary, zanim złożysz zamówienie. Producent wymienia marki GoodWe, Deye, Solis, SAJ, Kostal, Ingeteam, Solplanet, Hoymiles, SOLINTEG i KACO, ale lista zgodności nie obejmuje wszystkich kombinacji: dopuszczenie jest prowadzone per model wieży, a część falowników zatwierdzono wyłącznie do wariantów o mniejszej liczbie modułów. Wieża T10 ma napięcie nominalne 288 V i pracuje w zakresie 252–324 V — falownik musi obsłużyć to okno. Sprawdzamy tę parę u producenta na etapie wyceny i podajemy wynik przed zamówieniem.
Pozostałe zastrzeżenia (2)
!Dyness prowadzi równolegle nowszą linię Tower S3, opartą na module HV9637S. To inny produkt, z własną kartą katalogową i własnymi parametrami, a warunki jego gwarancji nie zostały opublikowane. Nazwy modułów różnią się jedną literą, więc przy porównywaniu ofert i przy zamawianiu łatwo o pomyłkę. Wszystko, co podajemy na tej stronie, dotyczy linii Tower z modułem HV9637 — parametrów jednej linii nie przenosi się na drugą w żadną stronę.
!Dołożenie magazynu do istniejącej mikroinstalacji wymaga zgłoszenia do operatora sieci w ciągu 14 dni od uruchomienia. Samo zgłoszenie jest bezpłatne, ale jego zaniechanie jest zagrożone karą 1 000 zł. Operatorzy sumują moc paneli z mocą magazynu, więc przy przyłączu bliskim pełnego wykorzystania warto sprawdzić zapas mocy jeszcze przed zamówieniem.
FAQ

Najczęstsze pytania

Czy do tej wieży potrzebuję czegoś jeszcze?

Tak — falownika hybrydowego, który obsłuży baterię wysokonapięciową po stronie stałoprądowej. Producent wymienia na liście zgodności marki GoodWe, Deye, Solis, SAJ, Kostal, Ingeteam, Solplanet, Hoymiles, SOLINTEG i KACO, ale dopuszczenie dotyczy konkretnej pary wieża–falownik, a nie całej marki: część falowników zatwierdzono tylko do wariantów o mniejszej liczbie modułów. Podaj nam model falownika, który masz albo planujesz, a sprawdzimy u producenta, czy para z wieżą T10 jest dopuszczona, i podamy wynik przed zamówieniem.

Na ile wystarczy 10,127 kWh przy przerwie w dostawie prądu?

Licząc samą energię: przy stałym poborze 300 W, czyli lodówka, router, oświetlenie LED i pompa obiegowa, to około 33,8 godziny. Przy 500 W — około 20,3 godziny. Przy 1 kW, gdy dołożysz czajnik albo pralkę — około 10,1 godziny. Ile urządzeń pociągniesz naraz, ogranicza moc: wieża oddaje 6,39 kW w sposób ciągły, ale rzeczywisty limit wyznacza niższa z dwóch wartości — ta i moc wyjścia awaryjnego falownika. O samym przejściu na pracę wyspową decyduje falownik.

Do ilu kilowatogodzin rozbuduję ten magazyn?

W tej samej wieży do 20,245 kWh energii użytecznej, czyli do sześciu modułów HV9637 — zostaje więc miejsce na trzy kolejne moduły. Rozbudowa nie wymaga drugiej obudowy ani wymiany zamontowanych modułów, ale podnosi napięcie stosu do 576 V nominalnie i 504–648 V w zakresie pracy, więc falownik musi je przyjąć. Powyżej sześciu modułów rozbudowę prowadzi się przez kolejne wieże, do dwunastu połączonych równolegle.

Czy Tower i Tower S3 to ten sam magazyn?

Nie. Tower to linia z modułem HV9637 i o niej jest cała ta strona. Tower S3 opiera się na module HV9637S, ma osobną kartę katalogową oraz własne parametry, a warunki jego gwarancji nie zostały opublikowane. Nazwy różnią się jedną literą, więc przy porównywaniu ofert i przy samym zamawianiu warto sprawdzić oznaczenie modułu, a nie tylko nazwę wieży. Parametrów jednej linii nie przenosi się na drugą w żadną stronę.

Ile kosztuje i czy w cenie jest montaż?

Sama wieża Tower T10 to 14 310 zł brutto, czyli 1 413 zł za kilowatogodzinę energii użytecznej. Montażu ta kwota nie obejmuje — wyceniamy go osobno, po oględzinach, bo zakres prac zależy od rozdzielnicy, trasy kablowej i miejsca posadowienia. Nie ma w niej również falownika hybrydowego, który przy budowie układu od zera trzeba doliczyć. Stawka 8% dotyczy kompleksowej usługi w budynku mieszkalnym stałego zamieszkania do 300 m² przy montażu w bryle budynku; przy zakupie samego sprzętu bez usługi obowiązuje 23%.

Inne magazyny

Porównaj z podobną pojemnością

Rozbudowa do 13 kWh BYD HVS+ 10.2

HVS+ 10.2

10,2 kWh użytecznej
Wymiana falownika Backup z falownika 10 lat gwarancji
22 360 zł Cena sprzętu 2 184 zł/kWh po dotacji od 15 652 zł (szac.)
33 MWh gwarancji FoxESS EP11 10,36 kWh

EP11 10,36 kWh

10,4 kWh użytecznej
Wymiana falownika Backup z falownika 10 lat gwarancji
11 090 zł Cena sprzętu 1 070 zł/kWh po dotacji od 7 763 zł (szac.)
31 MWh gwarancji Sigenergy SigenStor BAT 9 kWh

SigenStor BAT 9 kWh

8,8 kWh użytecznej
Wymiana falownika Backup z falownika 10 lat gwarancji
13 310 zł Cena sprzętu 1 519 zł/kWh

EnergyDock sprzedaje ten produkt. Ocena i dobór powstają niezależnie od sprzedaży. Zasady niezależności →

Dyness Tower T10 14 310 zł